Wiadomości z Żor

Rozmiar materaca - czym kierować się dobierając materac do spania?

  • Dodano: 2020-05-28 10:00

Wybór odpowiedniego materaca warto zacząć od doboru rozmiaru, który pozwoli nam na komfortowy sen.

Spokojny sen to zdrowie

Wybór odpowiedniego materaca to wybór zdrowego stylu życia, którego sen jest ważną częścią. Jakimi kryteriami powinniśmy kierować się, wybierając materac? Znaczenie mają takie kryteria jak wygoda snu czy też właściwości ortopedyczne materaca. Warto też wziąć pod uwagę to, czy na materacu będziemy spać sami czy z partnerem, szczególnie, że osoba leżąca obok może wiercić się i wybudzać nas. 

Wielu osobom zdarza się pobudka, której towarzyszą bóle mięśni i kręgosłupa. Ma to często związek z nieodpowiednim materacem, który nie zapewnia prawidłowego podparcia. Dobrze skonstruowany materac powinien mieć kilka stref, dzięki czemu różne części ciała będą podpierane w zależności od ich potrzeb i niezależnie od przyjętej przez nas pozycji. Istotne jest też zachowanie odpowiedniej higieny snu - materac powinien być antyalergiczny i dobrze wentylowany - nie może gromadzić wilgoci, umożliwiającej rozwój drobnoustrojów.

Jaki rozmiar materaca wybrać

Standardowa długość materaca to 200 centymetrów - przyjmuje się, na takim modelu wyśpi się dorosła osoba. Inną kwestią jest szerokość materaca. Dla jednej osoby powinno być to minimum 80 centymetrów. Większą wygodę zapewni nam 90 lub nawet 120 centymetrów szerokości. Z kolei dla par znajdziemy w ofertach producentów na przykład materace sprężynowe 140x200materace sprężynowe 160x200 czy też materace sprężynowe 180x200. Jeśli naszym problemem jest wiercący się partner, szerokość 180 centymetrów pozwoli nam spokojnie spać. 

Inne kryteria

Rozmiar materaca to nie wszystko. Pod uwagę powinniśmy wziąć również inne cechy materaca, które umożliwią nam spokojny, zdrowy sen. Warto zwrócić uwagę na materace sprężynowe, które cieszą się dużą popularnością. Na przykład model Hilding Pasodoble skonstruowany jest na zasadzie sprężyn kieszeniowych. Na czym polega taka technologia? Materace kieszeniowe to tradycyjne materace sprężynowe, w  których dodatkowo wykorzystano matę kokosową. Powstaje ona ze specjalnych włókien kokosowych, które wyróżniają się dzięki swoimi właściwościom antybakteryjnym i antygrzybiczym. Takie właściwości sprawiają, że model ten jest idealny dla astmatyków i alergików. Połączenie sprężyn i maty pozwala na uzyskanie podwyższonej twardości materaca.

Wśród materacy sprężynowych wyróżniają się także te, w których zastosowano innowacyjny system sprężyn Multipocket, tak jak w modelu SleepMed Hybrid Comfort Plus. 7-strefowa sprężyna pozwala na uzyskanie optymalnych właściwości materaca - charakteryzuje się on znakomitych wsparcie punktowym, dzięki czemu różne partie ciała zyskują indywidualne podparcie. Ponadto zapewnia on komfort i swobodę ruchu, a co za tym idzie - skuteczny wypoczynek.

Warto zwrócić uwagę także na materace marki Curem. Ich właściwości pozwalają na uzyskanie wyjątkowej trwałości produktu - są one odporne na odkształcenia, dzięki czemu posłużą nam przez wiele lat.

Szukając materaca sprężynowego rozważmy także modele oparte na systemie InterActive - ten mechanizm polega na pracy sprężynek,  gęsto rozmieszczonych w specjalnych kieszonkach. Takie rozwiązanie pozwala połączyć miękkość produktu z progresywnym wsparciem całego ciała.

Inwestując w materac wysokiej klasy inwestujemy w sen wysokiej jakości. Warto mieć to na uwadze, wybierając konkretny model.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.