Wiadomości z Żor

Zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim

  • Dodano: 2015-10-14 09:15

Ponad dwa tygodnie trwało głosowanie na realizację inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym czasie mieszkańcy Żor oddali ponad 4 tysiące głosów na 31 projektów wyłonionych na wcześniejszym etapie. Czas poznać zwycięski projekt!

Najlepszy w głosowaniu żorzan okazał się projekt pn. „Modernizacja basenu MOSiR w Roju”. Uzyskał on 1384 głosy, co stanowi 35,52% ważnie oddanych głosów! To właśnie ten projekt zostanie wpisany do projektu budżetu miasta na 2016 rok. Drugie miejsce zajął zgłoszony przez Radosława Godka i Annę Nowacką projekt pn. „Ratujmy Śmieszek!”. Uzyskał on 663 głosy, co stanowi 17,02%.

W głosowaniu na Budżet Obywatelski mieszkańcy miasta oddali w sumie 4120 głosów w tym 316 drogą mailową. Ważnie oddanych zostało 3896głosów, zaś 224 głosy były nieważne. Nieważność głosów spowodowana była m.in. brakiem danych na formularzu, zagłosowaniem na wiele projektów, a cześć formularzy oddana została przez osoby mieszkające poza Żorami.

Przypomnijmy, jak zaprezentowany został projekt pn. „Modernizacja basenu MOSiR w Roju”.

Koncepcja zmodernizowania jedynego i wysłużonego basenu odkrytego w Żorach Roju na nowoczesny Bezpieczny Basen na miarę potrzeb naszego miasta, który będzie przyjazny dzieciom, przepełniony mnóstwem atrakcji wodnych, oparty na działaniu nowoczesnych technologii oraz ekonomicznie oszczędny w utrzymaniu. Planowane zmiany w modernizacji:

- Wymiana niecki basenu na konstrukcję ze stali nierdzewnej podniesie bezpieczeństwo użytkowników i zminimalizuje ilość urazów oraz umożliwi uzyskanie dodatkowych oszczędności, które wynikać będą z łatwiejszego utrzymania w czystości samej niecki jak i jej szczelności. Ponadto, co najważniejsze korzyścią będzie krótka zwłoka mająca miejsce od podjęcia decyzji o uruchomieniu basenu do jego otwarcia. Obecnie czas ten wydłużony jest prawie do 2 miesięcy (o ile są sprzyjające warunki pogodowe, niezbędne do przeprowadzenia wymaganych prac renowacyjnych). W ten sposób możliwe będzie uruchomienie basenu w sezonie letnim już od czerwca.

- Obiekt zyska nowoczesny i ładny wygląd co zwiększy jego atrakcyjność i spowoduje jego większą odwiedzalność oraz znacząco wpłynie na przychody, a tym samym pokrycie wydatków związanych z jego utrzymaniem.

- Część płytka będzie przyjazna dla dzieci i stanie się przestrzenią pełną atrakcji wodnych. Planuje się wydzielenie brodzika o głębokości wody nie przekraczającej 0,4 m z wieloma różnymi atrakcjami (gejzery wodne, ślizgawki, fontanny, huśtawki wodne itp.).

- W przepompowni zostanie wymieniony system uzdatniania wody na wzór obecnie stosowany w nowoczesnych basenach.

- Strefę w której przebywać będą osoby umiejące pływać planuje się podzielić tak, by oprócz rekreacji istniała możliwość pływania sportowego (wydzielone tory i słupki startowe).

- Strefa dla nieumiejących pływać wyposażona będzie w długą zjeżdżalnię.

Zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • obywatel

    to teraz rozumie, że po modernizacji basenu z pieniędzy obywatelskich wstęp na basen będzie bezpłatny, w myśl zasady, że wytyczone ścieżki rowerowe są darmowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.