Wiadomości z Żor

Żorzanin zwycięzcą prestiżowego turnieju squasha!

• Dodano: 2018-11-19 12:15

Po pokonaniu krajowej konkurencji i zdobyciu tytułu Mistrza Polski w Squashu w kategorii U15 młody żorzanin, Jakub Gogol potwierdził swój wielki talent także na arenie międzynarodowej! Nasz reprezentant zwyciężył w prestiżowych zawodach w Szwecji.

Ponad 30 najlepszych juniorów z całej Europy wzięło udział w jednym z najważniejszych turniejów rangi Super Series Nordic Junior Open, który rozegrany został w szwedzkim Malmś. Nasz kraj reprezentowało 6 zawodników, wśród których znalazł się Jakub Gogol.

Rozstawiony z numerem 2 żorzanin w pierwszej rundzie gładko pokonał 3:0 (11:1, 11:2, 11:9) Czecha Farida Farraga. Następnie zmierzył się z Finem Ville Eskolą, z którym także rozprawił się w trzech setach (11:2, 11:2, 11:1). Kolejny mecz, ze Szwajcarem Philippem Hansertem również zakończył się zwycięstwem Jakub Gogola 3:0 (11:5, 11:7, 11:7).  W półfinale przeciwnikiem żorzanina był Knut Hogervors z Holandii. Po zaciętym meczu, nasz reprezentant zwyciężył 3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:9) i awansował do finału. Tam czekał już na niego rozstawiony z numerem 1 reprezentant Izraela - Segev Rome. Finałowe spotkanie było potwierdzeniem doskonałej formy Jakuba, który rozpoczął od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszego seta 11:2. Ostatecznie żorzanin triumfował w całym meczu 3:1 (11:2, 6:11, 11:7, 11:4) i został zwycięzcą turnieju!

Jakub Gogol swoją przygodę ze squashem rozpoczął w klubie Vita Sport ponad 7 lat temu, trenując pod okiem Roberta Olejniczaka. Obecnie doskonali swoje umiejętności pracując z najlepszymi trenerami w Czechach.