Wiadomości z Żor

Żory wspierają projekt społeczny "Ostatni Dar"

  • Dodano: 2020-04-20 08:15, aktualizacja: 2020-04-17 10:05

Żory przyłączyły się do akcji mającej na celu szerzenie idei transplantacji. Projekt społeczny pn. „Ostatni Dar” jest inicjatywą uczniów Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej, a Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, objął go honorowym patronatem.

Bielscy uczniowie rozpoczęli swoje działania w styczniu - w czasie ferii odwiedzili kilka śląskich miast, by poznać opinię ich mieszkańców na temat ofiarowania swoich organów po śmierci. Wśród tych miast znalazły się również Żory! Poniżej możecie zobaczyć co mieszkańcy Żor myślą o transplantologii:

Temat transplantacji jest delikatny, rzadko poruszany, a moment śmierci bliskiej osoby jest niezwykle traumatyczny dla rodziny. W tym trudnym i bolesnym momencie trzeba nieraz podjąć szybką decyzję - czy wydać zgodę na pobranie organów? Pomysłodawcy projektu pragną, by kwestia oddania organów do przeszczepu przestała budzić lęk i grozę, a zaczęła kojarzyć się z życiem, miłością i dobrem. Najcenniejszy  „Ostatni Dar” zmarłego może uratować życie nawet kilku osobom, dlatego tak ważne jest, aby ludzie nie bali się rozmów na ten temat.

Młodzi inicjatorzy akcji przełamują tabu i przekonują do wypełnienia i noszenia przy sobie oświadczenia woli, aby samemu móc zdecydować o tym, co stanie się z naszymi narządami po śmierci. Nagrali również reklamę społeczną, która pokazuje jak pozornie trudna decyzja może odmienić los drugiego człowieka:

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na fanpage'u akcji „Ostatni Dar” na Facebooku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.