Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Z rózga i apelem o bezpieczną jazdę

  • Dodano: 2017-12-06 08:45, aktualizacja: 2017-12-06 12:19

Powszechnie wiadomo, że z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. W Żorach jednak udziela także reprymendy "nieprzepisowym" kierowcom.

Wczoraj, w przededniu swoich imienin, apelował do nich o ostrożną jazdę, a tym którzy "wpadli" na policyjny radar darował mandat, wręczając w zamian okazjonalną rózgę.


Kierowcy, którzy wczoraj na żorskich drogach popełnili drobne wykroczenia mieli nie lada okazję, aby wykupić się z winy w zamian za specjalne zadanie. Mundurowym podczas kontroli drogowych towarzyszyło dwóch uczniów klasy policyjnej, którzy w strojach Świętego Mikołaja apelowali do użytkowników dróg o bezpieczną jazdę.

Pomocnicy stróżów prawa dla kierowców przygotowali dwie alternatywy – odpowiedź na pytanie, bądź odśpiewanie kolędy, a każdy kto trafił na nietypową kontrolę policyjną korzystał z ich propozycji. Kierowcy ku przestrodze otrzymali również specjalne rózgi z przesłaniem, a także świąteczne, bożonarodzeniowe życzenia.

Akcja żorskiej drogówki została ciepło przyjęta przez kontrolowanych kierowców. Przeprowadzona została w wigilię imienin Świętego Mikołaja po to, aby każdy z kierowców naruszających przepisy mógł się zrehabilitować i zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-463123.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.