Wiadomości z Żor

XVII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

  • Dodano: 2016-11-08 07:45, aktualizacja: 2016-11-07 11:58

W dniu 04.11.2016 w pływalni Aquarion odbyły się „XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu” organizowane wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkolny Związek Sportowy i klub pływacki UKS SALMO Żory. 

Podczas imprezy w kilkunastu konkurencjach rywalizowali ze sobą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a reprezentacje szkół walczyły o „przepustkę” do udziału w zawodach rejonowych. Organizatorzy składają podziękowania ratownikom WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Wyniki:


Gimnazja
100m stylem grzbietowym dziewcząt
I miejsce - Alicja Lużyna - G 4 - 1:25,03
II miejsce - Karolina Gazda - G 2 - 2:00,47
III miejsce - Natalia Melnicka - G 6 - 3:56,65

100m stylem grzbietowym chłopców
I miejsce - Kacper Cielecki - G 4 - 1:07,87
II miejsce - Tymoteusz Brzoza - G 3 - 1:39,00
III miejsce - Krzysztof Sługa - G 6 - 1:47,03

100m stylem klasycznym dziewcząt
I miejsce - Monika Wagner - G 4 - 1:29,31
II miejsce - Iga Barska - G 6 - 1:46,19
III miejsce - Martyna Kaźmierczak - G 2 - 1:50,90

100m stylem klasycznym chłopców

I miejsce - Szymon Jaworski - G 4 - 1:27,00

II miejsce - Łukasz Dzida - G 1 - 1:44,60
III miejsce - Fabian Krauze - G 2 - 1:51,10

100m stylem dowolnym dziewcząt
I miejsce - Agnieszka Tomasiak - G 4 - 1,09,75
II miejsce - Wiktoria Suda - G 6 - 1:29,68

100m stylem dowolnym chłopców
I miejsce - Natan Piotrowski - G 4 - 1:08,84
II miejsce - Jakub Szarek - G 6 - 1:25,91
III miejsce - Bartosz Klaja - G 1 - 1:35,12

50m stylem motylkowym dziewcząt
I miejsce - Sylwia Pichnar - G 4 - 35,03
II miejsce - Julia Dworok - G 6 - 36,44
III miejsce - Julia Łopata - G 4 - 36,65

50m stylem motylkowym chłopców
I miejsce - Olaf Pajączkowski - G 4 - 30,25
II miejsce - Maciej Famulski - G 1 - 41,25
III miejsce - Patryk Curyło - G 1 - 45,78

50m stylem grzbietowym dziewcząt
I miejsce - Emilia Jurek - G 4 - 43,13
II miejsce - Wiktoria Odyjas - G 1 - 45,56
III miejsce - Nikol Lipiec - G 6 - 47,79

50m stylem grzbietowym chłopców
I miejsce - Filip Pichnar - G 4 - 35,40
II miejsce - Mariusz Połyński - G 3 - 39,21
III miejsce - Karol Trojnar - G 2 - 49,53

50m stylem klasycznym dziewcząt
I miejsce - Agata Trojnar - G 1 - 46,09
II miejsce - Kaja Szańska - G 2 - 48,44
III miejsce - Jagoda Grela - G 4 - 50,09

50m stylem klasycznym chłopców
I miejsce - Paweł Gwóźdź - G 1 - 38,59
II miejsce - Piotr Zdziebło - G 4 - 39,32
III miejsce - Bartosz Kowalski - G 2 - 43,79

50m stylem dowolnym dziewcząt
I miejsce - Aleksandra Kaźmierczak G 1 - 40,25
II miejsce - Monika Weisman - G 6 - 42,63
III miejsce - Natalia Skalny - G 4 - 43,91

50m stylem dowolnym chłopców
I miejsce - Maciek Masny - G 4 - 29,68
II miejsce - Piotr Mordak - G 1 - 31,93
III miejsce - Jan Ryguła - G 2 - 32,06

Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym dziewcząt
I miejsce - Gimnazjum nr 4 - 4:53,50
II miejsce - Gimnazjum nr 1 - 5:45,31
III miejsce - Gimnazjum nr 6 - 6:55,87

Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym chłopców
I miejsce - Gimnazjum nr 4 - 4:11,03
II miejsce - Gimnazjum nr 1 - 4:56,69

III miejsce - Gimnazjum nr 3 - 5:14,53

Klasyfikacja generalna dziewcząt z wynikiem sztafet:
I miejsce - Gimnazjum Nr 4 - 161 pkt.
II miejsce - Gimnazjum Nr 6 - 140 pkt.
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 - 114 pkt.
IV miejsce - Gimnazjum Nr 2 - 110 pkt.
V miejsce - Gimnazjum Nr 3 - 12 pkt

Klasyfikacja generalna dziewcząt (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):
I miejsce - Gimnazjum Nr 4 - 161 pkt.
II miejsce - Gimnazjum Nr 6 - 140 pkt.
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 - 114 pkt.
IV miejsce - Gimnazjum Nr 2 - 110 pkt.

Klasyfikacja generalna chłopców z wynikiem sztafet:
I miejsce - Gimnazjum Nr 4 - 162 pkt.
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 - 145 pkt.
III miejsce - Gimnazjum Nr 6 - 131 pkt.
IV miejsce - Gimnazjum Nr 3 - 94 pkt.
V miejsce - Gimnazjum Nr 2 - 51 pkt

Klasyfikacja generalna chłopców (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):
I miejsce - Gimnazjum Nr 4 - 162 pkt.
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 - 145 pkt.
III miejsce - Gimnazjum Nr 6 - 131 pkt.
IV miejsce - Gimnazjum Nr 3 - 94 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Gimnazjum Nr 4 - 323 pkt.
II miejsce - Gimnazjum Nr 6 - 271 pkt.
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 - 259 pkt.
IV miejsce - Gimnazjum Nr 2 - 161 pkt.
V miejsce - Gimnazjum Nr 3 - 106 pkt

Szkoły Ponadgimnazjalne
100m stylem grzbietowym dziewcząt
I miejsce - Liliana Pająk - I LO - 1:12,94
II miejsce - Karolina Jaworska - ZS Nr 2 - 1:43,34
III miejsce - Małgorzata Cieślik - III LO - 2:18,60

100m stylem grzbietowym chłopców
I miejsce - Krzysztof Adamczyk - ZSBI - 1:12,25
II miejsce - Mateusz Gwóźdź - I LO - 1:15,90
III miejsce - Crystian Bogacz - III LO - 1:21,22

100m stylem klasycznym dziewcząt
I miejsce - Roksana Sałbut - I LO - 1:29,06
II miejsce - Klaudia Faba - III LO - 1:47,16

100m stylem klasycznym chłopców

I miejsce - Marek Guła - ZSBI - 1:23,00
II miejsce - Adam Jasiński - III LO - 1:46,43
III miejsce - Bartłomiej Krzekotowski - I LO - 1:46,75

100m stylem dowolnym dziewcząt
I miejsce - Dorota Haspert - I LO - 1:10,37
II miejsce - Marta Goryl - ZS Nr 2 - 1:12,82
III miejsce - Agnieszka Balcarek - III LO - 1:38,25

100m stylem dowolnym chłopców
I miejsce - Remigiusz Kolawa - ZSBI - 58:37
II miejsce - Sebastian Baciński - I LO - 1:00,31
III miejsce - Marcel Górczyński - ZS Nr 2 - 1:05,94

50m stylem motylkowym dziewcząt
I miejsce - Anna Zaręba - I LO - 36,78
II miejsce - Alicja Haj - I LO - 37,22
III miejsce - Magdalena Nowak - ZS Nr 2 - 46,90

50m stylem motylkowym chłopców
I miejsce - Patryk Figas - III LO - 31,59
II miejsce - Sebastian Szylder - ZSBI - 31,78
III miejsce - Damian Gałoch - ZSBI - 32,56

50m stylem grzbietowym dziewcząt
I miejsce - Ewelina Anioł - ZS Nr 2 - 40,63
II miejsce - Karolina Ziaja - I LO - 42,03
III miejsce - Oliwia Osojca - III LO - 45,84

50m stylem grzbietowym chłopców
I miejsce - Robert Baron - ZS Nr 2 - 37,75
II miejsce - Paweł Orszulik - I LO - 40,28
III miejsce - Jakub Kulej - ZSBI - 41,34

50m stylem klasycznym dziewcząt
I miejsce - Klaudia Stefaniak - I LO - 43,85
II miejsce - Patrycja Matuszczyk - III LO - 44,60
III miejsce - Jagoda Par - ZS Nr 2 - 48,10

50m stylem klasycznym chłopców
I miejsce - Krzysztof Michulec - ZSBI - 36,69
II miejsce - Marcin Wiśniarz - I LO - 42,44
III miejsce - Adam Frydecki - ZS Nr 2 - 46,16

50m stylem dowolnym dziewcząt
I miejsce - Natalia Tomasiuk - I LO - 35,37
II miejsce - Weronika Urbańska - ZS Nr 2 37,25
III miejsce - Natalia Bartoń - III LO - 41,28

50m stylem dowolnym chłopców
I miejsce - Mateusz Lubszczyk - ZSBI - 27,94
II miejsce - Michał Kopeć - I LO - 32,78
III miejsce - Adam Kącki - III LO - 33,93

Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym dziewcząt
I miejsce - I LO - 4:39,91
II miejsce - ZS Nr 2 - 5:31,06
III miejsce - III LO - 6:05,62

Sztafeta 8 x 50m st. dowolnym chłopców
I miejsce - ZSBI - 3:50,81
II miejsce - I LO - 4:17,44
III miejsce - III LO - 4:52,72

Klasyfikacja generalna dziewcząt z wynikiem sztafet:
I miejsce - I LO - 166 pkt.
II miejsce - ZS Nr 2 - 133 pkt.
III miejsce - III LO - 126 pkt.

Klasyfikacja generalna dziewcząt (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):
I miejsce - I LO - 166 pkt.
II miejsce - ZS Nr 2 - 133 pkt.
III miejsce - III LO - 126 pkt.

Klasyfikacja generalna chłopców z wynikiem sztafet:
I miejsce - ZSBI - 162 pkt.
II miejsce - I LO - 142 pkt.
III miejsce - III LO - 127 pkt.
IV miejsce - ZS Nr 2 - 68 pkt.

Klasyfikacja generalna chłopców (sklasyfikowane zespoły, które wystawiły sztafetę):
I miejsce - ZSBI - 162 pkt.
II miejsce - I LO - 142 pkt.
III miejsce - III LO - 127 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół gimnazjalnych:
I miejsce - I LO - 308 pkt.
II miejsce - III LO - 253 pkt.
III miejsce - ZS Nr 2 - 201 pkt.
IV miejsce - ZSBI - 162 pkt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.