Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Więcej drzew w Żorach

  • Dodano: 2017-09-13 12:15

Nowa fundacja Folwark Pod Lipami zaprasza żorzan do uczestnictwa w otwierającym działalność instytucji projekcie. Już w najbliższy poniedziałek drzewostan Żor powiększy się o nowe sadzonki. Drzew przybędzie w Parku Cegielnia.

Wśród organizatorów znaleźli się - oprócz powstałej w tym roku fundacji - Urząd Miasta Żory i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. W poniedziałek, 18 września od 10:30 do 13:00 żorzanie, którym na sercu leży zieleń miejska i stan powietrza w Żorach będą mieli okazję do powiększenia terenów zielonych. Akcja „Drzewa łączą pokolenia” ma również wymiar społeczny:

Projekt polega na wspólnym sadzeniu drzew przez dzieci i osoby starsze. Poprzez naszą pierwszą akcję chcemy nie tylko wzbogacić teren naszego miasta o kolejne drzewa, wierzymy, że wspólna praca może łączyć różne pokolenia i służyć budowaniu więzi pomiędzy nimi. Uważamy, że ochrona przyrody realizowana dzięki sadzeniu drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka - czytamy na profilu Folwarku Pod Lipami na Facebooku.

Oprócz sadzenia drzew, młodzi i starsi mieszkańcy miasta zyskają możliwość zdobycia wiedzy na temat roli drzew w naszym życiu. Cenne informacje na ten temat przekaże zaproszony przez fundację Janusz Fidyk, nadleśniczy z Nadleśnictwa Rybnik.

Realizacja akcji byłaby niemożliwa bez pozyskanych dotacji, darowizn oraz wsparcia organizacji samorządu terytorialnego - mówią organizatorzy.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.