Wiadomości z Żor

Wandale oddani pod sąd

  • Dodano: 2011-03-16 13:00

Wandale, którzy zniszczyli pod koniec ubiegłego roku wiadukt w rejonie ulicy Nowopszczyńskiej niebawem staną przed sądem. Żorscy stróże prawa ustalili sprawców dzięki potwierdzonej informacji anonimowej osoby, która wskazała graficiarzy.

Do zniszczenia wiaduktu w rejonie północnej obwodnicy Żor doszło w listopadzie ubiegłego roku, wandale spowodowali straty sięgające 7000 złotych. Dzięki zamieszczonej wiadomości  o wyznaczeniu przez Prezydenta Miasta nagrody pieniężnej za wskazanie graficiarzy do żorskiej policji zaczęły napływać informacje. Każda z nich została skrupulatnie sprawdzona, jedna natomiast potwierdziła się. Policjanci dotarli do dwóch 22-letnich żorzan, którzy następnie przyznali się do zniszczenia mienia na szkodę Urzędu Miasta, jeden z nich oprócz pomalowania wiaduktu sprayem zeznał, że w lipcu ubiegłego roku w ten sam sposób zniszczył wiatę przystanku autobusowego przy ulicy Bocznej.

Do sądu trafiły już wnioski o ukaranie dwóch graficiarzy, obydwaj zobowiązali się do naprawienia szkody i chcą dobrowolnie poddać się karze. W najbliższych dniach anonimowa osoba otrzyma też od Prezydenta Żor obiecaną nagrodę w wysokości 3 000 złotych.

Autor: d.kocur
Źródło: www.zory.slaska.policja.gov.pl

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • TSD

    oni z reguły "pracują" nocą. Trzeba by zainwestować w kamerę noktowizyjną, zadbać o bezpieczeństwo "filmowca" no i znaleźć pewne źródło: nie wiadomo gdzie i kiedy uderzą?

  • takatam

    Brawo !Może by tak sfilmować tych wandali przy pracy ,to byłaby dobra nauczka .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.