Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

W rupinach indonezyjskich okradli konto studentki z Żor

  • Dodano: 2018-09-13 10:45

Kilkaset złotych straciła 25-letnia studentka z Żor, której bank zablokował konto z powodu podejrzanych transakcji. Kobieta otrzymała informację, że ktoś wypłacał jej pieniądze w indonezyjskiej walucie. Najprawdopodobniej pokrzywdzona padła ofiarą skimmerów.

Wczoraj do komendy zgłosiła się 25-letnia studentka z Żor, która powiadomiła o włamaniu na jej konto bankowe. Dwa dni wcześniej otrzymała ona wiadomość z banku z prośbą o kontakt, gdyż z jej konta zaczęły w podejrzany sposób znikać pięniądze.

Jak się okazało bank odnotował kilka płatności i wypłat gotówki w rupiach indonezyjskich, wówczas to zablokował konto 25-latki i natychmiast powiadomił ją o incydencie. Bezprawnych prób płatności było nieco więcej, jednak dzięki reakcji banku nie zostały one zfinalizowane.

Studentka z Żor najprawdopodobniej padła ofiarą skimmerów, którzy to w bezprawny sposób uzyskują dostęp do kont bankowych kopiując pasek magnetyczny. Choć kobieta nikomu nie przekazywała karty, czy danych dostępowych do konta to w ostatnim czasie sporo podróżowała. Wówczas to właśnie mogło dość do popełnienia na jej szkodę przestępstwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.