Wiadomości z Żor

"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" również w Żorach

  • Dodano: 2016-12-20 07:45, aktualizacja: 2016-12-19 13:03

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

W projekcie zadeklarowało udział 200 stacji diagnostycznych w całym kraju, na których w minionych dniach można było dokonać bezpłatnych sprawdzeń i ustawić światła w swoich samochodach. Policyjna kamera towarzyszyła działaniom, które przeprowadzono na jednej ze stacji kontroli pojazdów w ramach żorskiej odsłony kampanii.


Policjanci z żorskiej drogówki, w ramach kampanii „TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów jako istotny element bezpieczeństwa na drodze, nie tylko prowadzili w minionych dniach wzmożone kontrole stanu oświetlenia pojazdów, ale i uświadamiali kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła. Podczas działań zachęcali również kierowców do skorzystania z bezpłatnej kontroli oświetlenia, które jest jednym z gwarantów dobrej widoczności za kierownicą.

Zainteresowani mogli m.in. w sobotę dokonać bezpłatnych sprawdzeń i ustawień świateł na dwóch żorskich stacjach diagnostycznych, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego i deklarujących poparcie dla ogólnopolskiego projektu. Z policyjną kamerą towarzyszyliśmy akcji na jednej z nich, gdzie diagności fachowym okiem przyglądali się pojazdom, ale i apelowali o bezpieczeństwo na drodze.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-390951.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.