Wiadomości z Żor

To był bieg!

  • Dodano: 2014-05-12 11:15, aktualizacja: 2014-05-15 09:09

II Żorski Bieg Ogniowy zakończył się pełnym sukcesem! Zmieniona trasa dodała rywalizacji więcej emocji i widowiskowości.

Nocny bieg uliczny przygotowały wspólnie MOSiR, Grupa Biegowa HRmax Żory i UKS "Czwórka" Żory. Ten sportowy sposób upamiętnienia Święta Ogniowego okazał się strzałem w dziesiątkę. Na starcie stawiło się ponad pół tysiąca biegaczy z różnych miast, w większości naszego województwa, a także jeden reprezentant Czech, jeden Włoch i reprezentant Wielkiej Brytanii. 

Jak powiedział nam Krzysztof Waldon z grupy biegowej, w stosunku do ubiegłego roku wprowadzono ulepszenia organizacyjne. Przede wszystkim trasa mniej problematyczna, z jedną pętlą, bez kłopotów z liczeniem okrążeń. - W zeszłym roku były z tym problemy. Teraz tego unikniemy - powiedział Krzysztof Waldon jeszcze przed startem biegu.

Wśród uczestników, z którymi udało nam się porazmawiać, było wielu amatorów, którzy chcieli spróbować swoich sił i dobrze się bawić. Niektórzy przygodę z bieganiem rozpoczęli już kilka lat temu, aby podreperować zdrowie. Złapali bakcyla i tak już zostało - bez biegania nie wyobrażają sobie dnia. Wypada więc cieszyć się, że bieganie także w naszym mieście ma swoje imprezy, które cieszą się popularnością. Wyniki biegu dostępne są na stronie internetowej: http://www.2zbo.hrmax.zory.pl/

Ciekawostką jest, że wśród biegaczy znalazły się też żorskie VIP-y, m.in. Dyrektorzy MOk-u i MOSiR-u czy radni. 

To był bieg!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.