Wiadomości z Żor

Sześć medali lekkoatletów „Czwórki” na Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie

• Dodano: 2016-02-03 08:45, aktualizacja: 2016-02-03 09:39

Doskonale podczas rozgrywanych w Ostrawie Halowych Mistrzostwach Śląska w lekkoatletyce zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory. Młodzi żorzanie zdobyli aż sześć medali!

Świetną formę z poprzednim występów potwierdził najlepszy obecnie skoczek w dal w Polsce, czyli Paweł Dzida . Tym razem zawodnik „Czwórki” startował w bieg na dystansie 300 metrów w kategorii juniorów młodszych. Po raz kolejny Paweł okazał się bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal z wynikiem 36,06 sek. Doskonale zaprezentowała się także Julia Han, która stoczyła zaciętą walkę na dystansie 1000 metrów i ostatecznie z wynikiem 3 minuty 1,35 sek. zdobyła tytuł wicemistrzyni Śląska!

Młodzi lekkoatleci UKS „Czwórki” zdobyli też aż cztery brązowe medale. Młodziczka Martyna Ziebura trzecia zameldowała się na mecie w biegu na dystansie 600 m. Dodatkowo ustanowiła swój rekord życiowy z czasem 1 minuta 41,61 sek. Brąz zdobyli też: junior Grzegorz Biernat na dystansie 300 m, Wojciech Jabłoński na dystansie 600 m w kategorii seniorów oraz młodzik Ariel Szymczak w biegu na 1000 m. Ariel ustanowił przy tym „życiówkę” z czasem 2 minuty 55,35 sek. Warto dodać, że Wojtek Jabłoński jest zawodnikiem niesłyszącym, co nie przeszkadza mu z sukcesami rywalizować na bieżni.

Bardzo dobre miejsca i wyniki na dystansie 600 m uzyskali również inni zawodnicy żorskiego klubu: Marta Kałmuk , Zuzia Wyppich, Paulina Wilczek,Marta Gawełek i Mateusz Śliwa.

Kolejne starty żorskich lekkoatletów już w najbliższy weekend. W piątek 5 lutego Ewa Swoboda startuje w Łodzi na międzynarodowym Mitingu Pedro’s Cup. Natomiast w sobotę młodzicy UKS „Czwórki” będą walczyli w Raciborzu o medale Halowych Mistrzostw Śląska w biegach sprinterskich, w juniorzy wystartują w Mitingu PZLA w Spale.