Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Stalowe "Anioły" na żorskim rynku

  • Dodano: 2017-07-19 07:45, aktualizacja: 2017-07-18 11:45

W naszym mieście ponownie można podziwiać rzeźby znanego artysty Michała Batkiewicza. Do końca sierpnia na żorskim rynku gościły będą „Anioły”.

Wykonane ze stali kwasoodpornej „Anioły”, to już trzecia wystawa Michała Batkiewicza goszcząca na rynku naszego miasta. Ekspozycja składa się z siedmiu rzeźb aniołów, z których najwyższy ma aż 7 metrów wysokości, otoczonych przez kamienie z górskich potoków. Rzeźby można oglądać w Żorach do końca sierpnia.

Michał Batkiewicz to uznany rzeźbiarz, którego monumentalne pomniki przedstawiające głównie tematykę sakralną można podziwiać na całym świecie. Urodził się w Nowym Targu. Jest absolwentem wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta poza rzeźbą sakralną zajmuje się również rzeźbami kameralnymi, ogrodowymi, które mogłyby bez trudu znaleźć miejsce w ogrodzie czy domu. Do ich tworzenia Batkiewicz wykorzystuje kamienie z rodzinnych gór w połączeniu z odlewami z brązu. W jego rzeźbach bardzo często pojawiają się motywy zwierzęce oraz przedmiotów codziennego użytku.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Grzegorz

    ALe to brzydkie

  • snop

    Na rynku to nawet wody w fontannie nie ma. Porazka same banki... Brawo dla Sochy!!!!

  • ki as i

    Straszne to, dziecko moje się wystraszylo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.