Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II

  • Dodano: 2017-09-23 18:30, aktualizacja: 2017-09-23 21:13

Dzisiaj około godziny 14:00 na Alei Jana Pawła II doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna osoba nie żyje, a druga trafiła do szpitala.

Jak wynika z pierwszych ustaleń kierująca skodą 34-letnia kobieta jechała za szybko jak na panujące na drodze warunki, czego skutkiem był poślizg, który wyrzucił samochód z jezdni prosto na jedno z drzew. Na skutek uderzenia skoda „owinęła się” wokół drzewa. Pasażerka zmarła na miejscu, kierująca samochodem trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po 14.00 w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ulicą Gajową. Jak wstępnie ustalili policjanci 34-latka kierująca skodą oktawią najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków i wpadła w poślizg. Samochód, którym podróżowały dwie mieszkanki Jastrzębia-Zdroju uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 35-letnia pasażerka samochodu, a jej młodsza koleżanka kierująca skodą w ciężkim stanie trafiła do szpitala - wyjaśnia okoliczności zdarzenia asp. szt. Kamila Siedlarz, rzecznik KMP Żory.

Na miejscu zdarzenia przez ponad 4 godziny pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem. Policjanci żorskiej policji apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie się do warunków panujących na drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.