Wiadomości z Żor

Razem od 65 lat! Żorzanie świętowali Żelazne Gody

  • Dodano: 2016-04-19 09:15
Taki jubileusz nie zdarza się codziennie.  Jan i Aniela Michalikowie z Rogoźnej świętowali 65 rocznicę ślubu, czyli Żelazne Gody!
 
 
Jan i Aniela Michalikowie pochodzą z żorskiej dzielnicy Rogoźna i znali się od dzieciństwa. Pobrali się 8 kwietnia 1951 r. w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Mają jednego syna, 2 wnuków i 2 prawnuczki. Jan Michalik urodził się 3 maja 1925 r. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Rogoźnej uczył się zawodu w Hucie „Pawła” w Żorach aż do wcielenia go do wojska. Po zakończeniu II Wojny Światowej i powrocie z Anglii w maju 1947 r. podjął pracę w zakładzie, w którym się uczył, czyli w żorskiej odlewni żeliwa. Pracował tam aż do emerytury jako tokarz-modelarz. Aniela Michalik z domu Marcisz urodziła się 10 marca 1931 r. w Rogoźnej. Z zawodu jest krawcową. Wspólnie z mężem prowadziła małe 2 hektarowe gospodarstwo rolne.
 
 
Z okazji 65-lecia zawarcia związku małżeńskiego zacnych jubilatów odwiedzili pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, którzy przekazali im kwiaty, kosz podarunkowy oraz życzenia i gratulacje Prezydenta Miasta Żory. Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy dalszych szczęśliwych lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.