Wiadomości z Żor

Program Czyste Powietrze - spotkanie informacyjne dla mieszkańców Żor

  • Dodano: 2019-10-23 10:45

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, podczas którego omówione zostaną założenia programu „Czyste Powietrze” oraz możliwości uzyskania dofinansowania dla przedsięwzięć takich jak:

  • Demontaż starych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła.

  • Docieplenie przegród budowlanych.

  • Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

  • Instalacja odnawialnych źródeł energii – kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej.

  • Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Spotkanie odbędzie się w środę, 30 października o godzinie 16:30 w Sali Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, mieszczącego się przy ul. Dolne Przedmieście 1.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Przypominamy, że w ramach porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w Urzędzie Miasta Żory został otwarty punkt przyjmowania wniosków do programu „Czyste Powietrze”. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Żory przy Rynku 9, pok. 303 w godzinach pracy Urzędu. Więcej informacji odnośnie programu można uzyskać przez kontakt z Zespołem Zarządzania Energią, pod numerem telefonu: 32 43 48 138 oraz na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Program Czyste Powietrze - spotkanie informacyjne dla mieszkańców Żor

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.