Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Pozbawił partnerkę wolności i groził, że ją zabije

  • Dodano: 2017-09-28 08:15, aktualizacja: 2017-09-27 11:32

Zabarykadował się w mieszkaniu ze swoja partnerką, którą wcześniej uwięził. Groził, że zabije ją nożem, gdy policjanci będą próbowali wejść do środka.

Po kilku minutach rozmowy z mundurowymi mężczyzna uwolnił jednak kobietę, po czym został zatrzymany.

26 września przed 12.00 oficer dyżurny żorskiej komendy odebrał od dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na ulicy Kolejowej mężczyzna przetrzymuje swoją partnerkę wbrew jej woli. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zza zamkniętych drzwi usłyszeli płacz i błaganie kobiety o to, aby mężczyzna ją wypuścił. Ten jednak zagroził, że jeśli policjanci wejdą do mieszkania, to zabije ją nożem. Mundurowi, nie czekając ani chwili, na miejsce sprowadzili dodatkowe siły, prowadząc w międzyczasie dialog ze sprawcą.

Grupa policjantów, która dołączyła do interweniującego patrolu, otoczyła budynek. W tym czasie jeden z przybyłych na miejsce mundurowych kontynuował rozmowę z mężczyzną. Jego doświadczenie, opanowanie i umiejętność skutecznego przekonywania sprawiły, że sprawca po kilku minutach otworzył drzwi i uwolnił kobietę. W tym też czasie pozostali policjanci otrzymali sygnał i siłowo weszli do zabarykadowanego meblami mieszkania, gdzie obezwładnili niereagującego na ich polecenia mężczyznę.

Na szczęście 25-latce nic się nie stało, a 39-latek trafił do policyjnej celi. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności swojej partnerki, za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-448152.mp4

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wy[...]

    Amatorka 10 policjantow zeby obezwladnic 1 synka ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.