Wiadomości z Żor

Potrącił dziecko na pasach i odjechał. Policja apeluje do świadków

  • Dodano: 2017-06-09 10:45, aktualizacja: 2017-06-09 11:59

Wczoraj rano w rejonie skrzyżowania ulicy Klasztornej z Rybnicką doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Rybnika. Policjanci poszukują sprawcy i apelują o kontakt do świadków zdarzenia.

O zdarzeniu mundurowych powiadomiła dyrektorka szkoły, do której uczęszcza 10-letni, potrącony na pasach, chłopiec. Z jej relacji wynikało, że uczeń przechodząc przez przejście dla pieszych przy ulicy Klasztornej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Rybnicką około 7.45 został potrącony przez samochód.

Policjanci wstępnie ustalili, że chłopiec prowadził rower, gdy nagle poczuł silne uderzenie w tylne koło. Przewrócił się na rower, a potem na jezdnię uderzając w nawierzchnię głową. Dziecko zapamiętało jedynie, że kierowca poruszał się czarnym samochodem osobowym, a na tablicy rejestracyjnej widniały litery SR. Nie zapamiętał jednak ani dalszych numerów, ani marki pojazdu.

Kierowca niestety nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy chłopcu i odjechał w kierunku Rybnika. Dziecko samo dotarło do szkoły, a z niej karetką pogotowia do rybnickiego szpitala.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu marki pojazdu, jego numerów rejestracyjnych, czy danych kierującego o kontakt pod numerem telefonu: 32 47 88 292, 32 47 88 200 lub najbliższą jednostką Policji. Apelują też o kontakt do ewentualnych świadków potrącenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.