Wiadomości z Żor

Pomóżmy Kacperkowi w nauce chodzenia. Zostały tylko 2 dni!

  • Dodano: 2017-07-12 07:00, aktualizacja: 2017-07-11 23:07

8-letni Kacperek z Żor potrzebuje intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Zbiórka na leczenie trwa jeszcze tylko 48 godzin! Mały żorzanin i jego rodzina proszą o pomoc.

Kilkuletni Kacperek Woźniak od urodzenia walczy z ciężką chorobą. Urodził się z niewydolnością oddechową. Mając zaledwie 3 tygodnie zachorował na zapalenie płuc, a ponadto lekarze zdiagnozowali u niego odmę płucną, kwasicę metaboliczną i niedokrwistość wtórną. Doprowadziło to do ciężkiej choroby ­– Dziecięcego Porażenia Mózgowego, które jest głównym powodem niepełnosprawności Kacperka i skazuje go na nieustanny ból. Mama chłopca walczy o każdą lepszą chwilę swojego dziecka.

Codzienne dolegliwości bólowe powodują skurcze spastyczne. U ponad połowy chorych z mózgowym porażeniem dziecięcym niedowładom towarzyszy hipertonia. Spastyczność uniemożliwia wykonywanie ruchów powodując odruchowe napięcie mięśni. Długotrwale utrzymujący się stan napięcia prowadzi do przykurczów mięśni i deformacji stawów, co jest powodem ograniczenia zakresu ruchów i bardzo silnych dolegliwości bólowych.

Kacper nie może chodzić – pełza po podłodze, poruszając się za pomocą rączek i wykorzystując w ten sposób siłę organizmu. Na co dzień porusza się na wózku lub rękach swojej mamy. Znaczną większość dziecięcych zabaw może jedynie oglądać z dystansu, gdyż nie jest w stanie w nich uczestniczyć. Jest jednak szansa na poprawę jakości życia chłopca i umożliwienie mu poruszania się o własnych siłach.

Jedyny sposób to żmudna i systematyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna, gdyż obejmuje ćwiczenia na specjalistycznym sprzęcie, a zajęcia prowadzone są przez fachowców. Turnusy rehabilitacyjne obejmują m.in. mikropolaryzację, pozwalającą tkankom nerwowym na powrót do sprawności. Jeśli Kacprowi umożliwi się skorzystanie z leczenia będzie miał szanse odzyskać dzieciństwo i zyskać samodzielność w przyszłości.

Koszty turnusu rehabilitacyjnego stanowią ogromne obciążenie dla domowego budżetu, a mama Kacpra nie jest w stanie sama zapewnić dziecku właściwego leczenia bez pomocy ludzi wielkiego serca. Pomóżmy Kacprowi i jego mamie spełnić ich największe marzenie!

Zbiórka pieniędzy w serwisie SiePomaga.pl potrwa jeszcze 2 dni, a do zakładanej sumy brakuje około 5 tysięcy złotych.

Zachęcamy do udziału w akcji na rzecz małego żorzanina!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.