Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Policyjne szeregi czekają na Was...

  • Dodano: 2017-11-17 07:45, aktualizacja: 2017-11-16 12:15

W przyszłości być może w policyjnych szeregach, dzisiaj już w roli nastoletnich ambasadorów bezpieczeństwa w mieście – wyjątkowa młodzież z Zespołu Szkół nr 5 w Żorach, która odwiedziła żorską komendę.

Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Poświęcone zostało nie tylko rekrutacji do służby w Policji, ale i zaktywizowania uczniów do działalności na rzecz bezpieczeństwa.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości w żorskiej komendzie odbyło się spotkanie z młodzieżą poświęcone rekrutacji do służby w Policji. Uczniów z zasadami naboru zapoznała Monika Grudziecka-Stefaniak z miejscowego zespołu kadr i szkolenia. Wyjaśniła krok po kroku przebieg poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego, a także przede wszystkim zaprezentowała kryteria jakie spełniać powinni odpowiednio kandydaci.

O policyjnej służbie młodzieży opowiadała z kolei asp.szt. Kamila Siedlarz, która od blisko 19 lat związana jest z żorską komendą. Policjantka wyjaśniła jak zbudowana jest policyjna struktura i jak wygląda praca w poszczególnych pionach służbowych. Wskazała też, że służba w Policji to nie tylko możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego, ale i gwarancja stałych warunków pracy, możliwość rozwoju zawodowego, czy pielęgnowania swoich pasji, ale co najważniejsze brak monotonii, który gwarantuje odmienność sytuacji towarzysząca policjantom każdego dnia.

Część dzisiejszego spotkania poświęcona została również profilaktyce bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie mogli m.in. przekonać się jak niebezpieczne może okazać się eksperymentowanie w tak młodym wieku z alkoholem prowadzące w efekcie do wielu innych problemów. Aby mogli doświadczyć jaki wpływ na zachowanie człowieka ma spożywanie mocniejszych trunków zaproponowano im proste ćwiczenie z użyciem alkogogli.

Uczniów poproszono ponadto o przestrzeżenie najbliższych przed kradzieżami w mieście, do których dochodzi najczęściej w miejscach zatłoczonych oraz w porach świątecznych. W tym celu na zakończenie spotkania otrzymali oni ulotki pt. "AntyPORADNIK – Jak dać się okraść?" z poradami dla bliskich ujętymi w tzw. krzywym zwierciadle.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.