Wiadomości z Żor

Policjant nie jeden ma mundur

  • Dodano: 2016-06-22 08:30, aktualizacja: 2016-06-22 09:07
Dzieci z Przedszkola nr 22 w Żorach już wiedzą, że na policjanta zawsze mogą liczyć. Nie ważne jaki nosi mundur i w jakim pionie pełni służbę, zawsze ruszy z pomocą, gdy dziecku dzieje się krzywda. O tym kiedy najmłodsi mogą zwrócić się do nich o pomoc mundurowi rozmawiali właśnie, przed wakacjami, z przedszkolakami z osiedla Korfantego.
 
 
Niecodzienni goście odwiedzili ostatnio dzieci z Przedszkola nr 22 na żorskim osiedlu Korfantego. Policjantów na spotkanie przybyło kilku. Każdy z nich odziany był w inny rodzaj umundurowania po to, aby pomóc najmłodszym w przyszłości rozpoznać prawdziwych stróżów prawa.
 
 
Mundurowi opowiadali maluchom o swojej pracy, ale też przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Szczególnie teraz, przed wakacjami, uwrażliwiając dzieci na różne zagrażające im sytuacje. Policjanci podkreślili jednak, że każdy maluch w sytuacji zagrożenia może się do nich zwrócić o pomoc, a co najważniejsze pamiętać, że każdy stróż prawa jest przyjacielem dziecka.
 
 
Na zakończenie wizyty mundurowi podarowali najmłodszym odblaskowe szelki, które z pewnością przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnych wędrówek w pobliżu dróg oraz Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka zasponsorowane przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.