Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Policjanci sprawdzają drogi w okolicy szkół

  • Dodano: 2017-08-17 09:00

Już niebawem w całym kraju ruszy coroczna akcja profilaktyczno-edukacyjna "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci nie tylko wzmogą kontrole drogowe, ale i zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie.

Na razie w miastach trwają lustracje dróg i przejść dla pieszych w rejonie szkół, podobne do tych, które właśnie zakończyły się w Żorach.

Coroczne lustracje dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli, to jeden z elementów cyklicznej już akcji edukacyjno-profilaktycznej, która ruszy za kilka dni. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby do nich trafić uczniowie będą musieli pokonać drogę z domu do szkoły i niejednokrotnie skorzystać z dostępnych dla nich przejść dla pieszych.

Tym ostatnim w szczególności przyglądali się dzisiaj policjanci z żorskiej drogówki, którzy sprawdzili stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek edukacyjnych.

Podobne działania podejmowane są w całym kraju i co roku poprzedzają wspominaną akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • wj

    Na tej ulicy ze zdjęcia proponuję postawić jeszcze jeden próg w okolicy nowej żabki co niektórzy myślą że to autostrada , strach przechodzić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.