Wiadomości z Żor

Podczas Święta Ogniowego poczuj magię ognia w wyjątkowym muzeum

  • Dodano: 2016-04-27 08:30, aktualizacja: 2016-04-26 23:05
11 maja uliczkami żorskiej Starówki już po raz 314 przejdzie uroczysta procesja oświetlona blaskiem pochodni. Obchodzone w naszym mieści Święto Ogniowe to unikatowa w skali światowej tradycja. Aby lepiej poczuć jego atmosferę i poznać historię, warto tego dnia wybrać się do żorskiego Muzeum Ognia.
 
 
Muzeum Ognia to wyjątkowy, bardzo nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, łączący w sobie naukę i dobrą zabawę. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. Można się tam również dowiedzieć więcej o żorskim Święcie Ogniowym.
 
 
Właśnie podczas Święta Ogniowego, czyli w środę 11 maja w godzinach od 15:00 – 19:00 będzie można odwiedzić multimedialną ekspozycję Muzeum Ognia w promocyjnej cenie 5 zł od osoby. Przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji skierowanych do najmłodszych gości. Dodatkowo każdy odwiedzający otrzyma świecę, którą zapali przed Muzeum, współtworząc w ten sposób płonący symbol, upamiętniający Święto Ogniowe
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.