Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Pobiegł po swój życiowy rekord i zdrowie dla 2-letniej Kasi

  • Dodano: 2016-10-12 07:45, aktualizacja: 2016-10-11 13:57

Zaledwie miesiąc po starcie w 34. Maratonie Wrocławskim, ponownie dotarł do mety kolejnej imprezy biegowej. Asp. sztab. Arkadiusz Muras z Żor, który pobił tym razem swój życiowy rekord, pobiegł dla 2-letniej Kasi, cierpiącej od urodzenia na poważną chorobę genetyczną. Swoim startem dał wyraz siły, odwagi oraz szybkości, które, jako hasło przewodnie, towarzyszyły 17. Maratonowi Poznańskiemu.

"Siła, odwaga, szybkość" - to hasło, pod jakim przebiegał tegoroczny 17. PKO Poznań Maraton, w którym wystartował asp. sztab. Arkadiusz Muras z Żor. Policjant, który pobiegł w grupie ponad 6 tys. zawodników, przyłączył się do charytatywnej akcji "Biegnę dla Kasi".

Trasa, obejmująca 1 pętlę na dystansie 42 195 km, przebiegała ulicami Poznania. O 9.00 rekordowa liczba maratończyków wyruszyła spod Międzynarodowych Targów Poznańskich. Choć pogoda tego dnia była zmienna i nie sprzyjała biegaczom, blisko 6 tys. z nich, średnio po 3 godzinach, dotarło do mety.

17. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, to jedna z wielu imprez sportowych, które zaliczył asp. sztab. Arkadiusz Muras - na co dzień piastującego stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji w żorskiej komendzie.

Gratulujemy kolejnego medalu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.