Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Pięcioletni Ignaś potrzebuje naszej pomocy!

  • Dodano: 2017-09-20 09:00, aktualizacja: 2017-10-02 22:09

Pochodzący z Żor Ignaś Ziemiański pokonał jeden z najbardziej złośliwych nowotworów – Chłoniaka Burkitta III fazy. Chłopczyk potrzebuje jednak dalszego zaawansowanego leczenia ze względu na dodatkowe schorzenia. Energiczny fan piłki nożnej i klocków LEGO liczy na powrót do zdrowia. Pomóżmy mu na tej trudnej drodze!

Ignacy Ziemiański jest pełnym energii chłopcem, uwielbiającym piłkę nożną, architektoniczne zabawy w grze Minecraft i tworzenie skomplikowanych konstrukcji z klocków LEGO. Z tym ostatnim wiąże się jego największe marzenie – wyjazd do Legolandu. Na krok nie odstępuje swojego rodzeństwa – siostry i brata. Przoduje też podczas rodzinnych wycieczek po górach, a w zeszłym roku udało mu się pokonać z bliskimi 45-kilometrową trasę po Beskidzie Śląskim z Ustronia do Bielska-Białej.

Wszystko jednak zmieniło się w październiku 2016 roku, kiedy trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Diagnoza była jednak szokująca – rozległy guz jamy brzusznej, który okazał się być chłoniakiem Burkitta III stopnia. Jest to nowotwór należący do chłoniaków nieziarniczych o wysokim stopniu złośliwości (bardzo agresywnych) i rozwija się niezwykle dynamicznie. Zastosowane u chłopca leczenie przyniosło właściwy efekt i Ignaś po 117 dniach walki z rakiem został wyleczony. Terapia zakończyła się w lutym 2017 roku.

Niestety, przez przebyty zespół tylnej odwracalnej encefalopatii (PRES) i zespół Schwartza-Barttera (SIADH), a także trudny i skomplikowany zabieg usunięcia pozostałości guza, Ignaś wciąż potrzebuje pomocy specjalistów, opieki medycznej i właściwej rehabilitacji.

Obecnie największym problemem jest konieczność monitorowania stanu organizmu poprzez cykliczne badania m.in. USG i tomografię komputerową jamy brzusznej, w tym mocno naruszonego podczas operacji pęcherza, rezonans magnetyczny głowy i inne. Konieczna jest też pomoc psychologiczna po przebytym leczeniu i powikłaniach w celu powrotu do pełnej aktywności – informują wolontariusze Fundacji Iskierka, której Ignaś jest podopiecznym.

Fundusze pozwolą na dalsze leczenie, rehabilitację i pomoc psychologiczną chłopcu, który przeszedł naprawdę wiele w tak młodym wieku. Pomóc Ignasiowi w zdrowieniu można poprzez wpłaty na indywidualny numer subkonta, a także oddając mu 1 proc. podatku przy przyszłorocznym składaniu PIT.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
65 1050 0099 6781 1000 1000 0582
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Ignacy Ziemiański”

Oprócz Ignasia, na pomoc czeka wiele dzieciaków w Żorach, m.in. walczący z białaczką Kubuś Kowalski, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu [ZAJRZYJ TU].

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.