Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Odpowie za blisko 2 tys. niechcianych połączeń, sms-ów i wiadomości tekstowych

  • Dodano: 2017-06-08 09:00

Ponad 700 niechcianych połączeń, jeszcze więcej sms-ów sms-ów i blisko 500 wiadomości głosowych wysłał 43-letni stalker do swej byłej partnerki.

Gdy ta o pomoc zwróciła się do śledczych mężczyzna zaczął utrudniać postępowanie i nie stawiać się na wezwania. Mężczyzna wpadł jednak w ręce mundurowych i usłyszał zarzuty, gdy prokurator wydał kolejny nakaz zatrzymania.


Policyjny dozór, zakaz zbliżania się do byłej partnerki, a także zakaz kontaktowania się z nią to środki jakie zastosował wczoraj prokurator wobec 43-letniego stalkera z Żor. Mężczyzna przez 2 lata uporczywie nękał 33-latkę. Nagabywał, śledził, nachodził w domu, pukał i dzwonił do jej drzwi. Jakby tego było mało blisko 2 tys. razy atakował ją telefonicznie. Wysłał do niej prawie 800 wiadomości tekstowych, dzwonił ponad 700 razy i nagrał niemalże 500 wiadomości głosowych.

Gdy 33-latka zmęczona natarczywością byłego partera złożyła zawiadomienie ten zaczął utrudniać postępowanie. Nie miał zamiaru stwiać się na wezwania i tłumaczyć swojego zachowania. Skuteczny jednak okazał się drugi z rzędu nakaz zatrzymania mężczyzny wydany przez prokuratora, dzięki któremu 43-latek w końcu "dotarł" na komendę i usłyszał zarzuty. Za uporczywe nękanie byłej partnerki grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.