Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Odkrywamy Japonię w Żorach

  • Dodano: 2017-11-14 08:00, aktualizacja: 2017-11-13 09:02

MOK w Żorach zaprasza 18 listopada na wyjątkową imprezę pt. „Dzień Japonii”, na której będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze Japonii, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w warsztatach.

Będzie to już szósta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. WSTĘP WOLNY!

"Zachęcamy uczestników do przyjścia w strojach inspirowanych kulturą Japonii. Jak co roku przewidziane są nagrody dla najciekawiej ubranych osób." – zapowiadają organizatorzy imprezy.

Program:

  • Od 15.00 do 17.00: Rodzinna Gra Edukacyjna dla dzieci wraz z opiekunami (warsztaty origami, kaligrafii, tańca z wachlarzami, herbaciane miseczki, mangowe postacie, geograficzne puzzle)
  • Od 15.30 do 17.00: japońskie kimona
  • Od 17.00: prezentacja pt. „WYSPY JAPOŃSKIE – od tropików Okinawy po Fuji” Anny i Marcina Szymczaków; tajniki współczesnego tańca Yosokai w wykonaniu  Grupy Tanecznej Sakumarai Poland; ceremonia herbaciana Anny Bielak z Kimono Cafe; prezentacja z elementami tanecznymi pt. „W krainie tańca yosakoi w Polsce" grupy Sakumarai.

W trakcie imprezy będzie można też zobaczyć wystawę fotograficzną „Barwy Japonii” oraz poznamy zwycięzców konkursu wiedzy o Japonii spośród żorskich gimnazjalistów.

Więcej informacji na bieżąco na: www.facebook.com/FestiwalOpinie oraz stronie MOK.

Odkrywamy Japonię w Żorach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.