Wiadomości z Żor

Niecodzienny pokaz technika kryminalistyki podczas inauguracji roku szkolnego

  • Dodano: 2016-09-05 08:00, aktualizacja: 2016-09-04 15:24
Mundurowi z Żor wzięli  udział w akademii inaugurującej rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Ich obecność podczas tak ważnego wydarzenia nie była przypadkowa, gdyż po raz pierwszy uruchomiono w niej kierunek, w ramach którego uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki kryminalistyki. Punktem specjalnym wydarzenia był pokaz zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia przygotowany przez jednego z żorskich techników.
 
 
Na zaproszenie grona pedagogicznego Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera policjanci z żorskiej komendy towarzyszyli dziś uczniom podczas inauguracji nowego roku szkolnego. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Żorach asp.szt. Kamila Siedlarz pogratulowała pierwszoklasistom dokonanych wyborów i złożyła zarówno uczniom, jak i nauczycielom życzenia wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów oraz wielu sukcesów na edukacyjnej ścieżce.
 
 
Obecność mundurowych na akademii nie była przypadkowa. W tym roku, bowiem w szkole ruszył nowy kierunek kształcenia o profilu humanistycznym, który został wzbogacony o dodatkowe zajęcia z dziedziny prawa, mediów i kryminalistyki. Uczniowie obok proponowanych zajęć i warsztatów będą też mogli częściej spotkać się z policjantami, którzy podczas dodatkowych lekcji opowiedzą o tajnikach swojej służby.
 
 
Podczas  występów, młodzież pod kierunkiem nauczycieli, zaprezentowała się w interaktywnym spektaklu wzbogaconym o kryminalny wątek. W scenariuszu znalazła się i rola, dla żorskiego technika kryminalistyki, który wraz z młodzieżą wystąpił przed publicznością. Sierż.szt. Grzegorz Marecik nie tylko z pasją opowiedział o swojej pracy, ale i wykonał pokaz zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia jaki spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony uczestników uroczystości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.