Wiadomości z Żor

Nasi karatecy z medalami Mistrzostw Europy

• Dodano: 2018-10-01 08:00, aktualizacja: 2018-10-01 08:21

To były udane Mistrzostwa dla karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory kierowanego przez sensei Dariusza Kudyka.

Podczas  odbywających się w dniach 21-22 września w Rosji XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin wzięło 410 zawodników z 21 krajów. Reprezentacja Polski, w której znalazło się pięciu „żorskich szogunów” zdobyła łącznie 34 medale zajmując drużynowo drugie miejsce tuż za Rosją.

Złoty medal i tytuł Mistrza Europy zdobył w kumite młodzików powyżej 60kg najmłodszy z żorskich zawodników Jakub Lis.  Z kolei srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy w kata juniorów wygrał Szymon Kieczka.

Na macie stanęli również Kacper Żesławski, który przegrał niestety swoja pierwszą walkę w kat. juniorów młodszych do 55kg i Miłosz Myszkowski, który po wygraniu pierwszej walki uległ zawodnikowi gospodarzy w ćwierćfinale w kat. juniorów do 60kg.
Instruktor KSW Shogun Żory sensei Dariusz Kudyk zajął 8 miejsce w konkurencji kata seniorów, a w open masters zajął  4 lokatę tuż za podium.