Wiadomości z Żor

Nad Żorami przejdzie nawałnica!

  • Dodano: 2017-06-04 10:15

W ten weekend wyjątkowo rozpieszcza mieszkańców Żor, jednak sytuacja ma zmienić się diametralnie dziś po południu. Stąd nasz apel o zachowanie ostrożności – nadejdą gwałtowne burze z gradem!

Dzisiejsza noc przyniosła cienkie chmury pierzaste, które zwiastują nadejście z zachodu frontu powodującego nagłą zmianę pogody. Promienie słoneczne i wysoka temperatura będą nam towarzyszyć do wczesnego popołudnia, jednak w szybkim tempie nastąpi załamanie pogody. Synoptycy zapowiedzieli, że w całym województwie przejdą burze z piorunami i porywistym wiatrem. Mogą szybko przybrać charakter niebezpiecznych nawałnic, zdolnych do dużych zniszczeń. Przewidziano również intensywne opady gradu. Ma spaść do 25 mm/m2 wody, a podmuchy wiatru mogą osiągnąć nawet do 80 km/h!

Warto pamiętać, by przed nadejściem frontu zabezpieczyć ogrody, balkony i wszelkie sprzęty, które mogą ulec zniszczeniu. Przypominamy o prawidłowym zachowaniu w trakcie burzy – unikaniu zatrzymywania się i parkowania pod drzewami, wysokich obiektów w okolicy, zbliżania się ciałem ku ziemi. Szukajmy schronienia w budynkach, sklepach itp.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.