Wiadomości z Żor

Muzeum Ognia wśród najciekawszych muzeów na świecie!

  • Dodano: 2017-04-07 08:15, aktualizacja: 2017-04-07 08:31

Najczęściej muzea przyciągają ludzi eksponatami i działami sztuki, które znajdują się w ich wnętrzu. Są jednak wśród nich takie, które zachwycają już swoim wyglądem zewnętrznym. 13 niesamowitych muzeów, które powstały w ostatnich latach wyróżnił specjalistyczny portal Contemporist.com. W tym gronie znalazło się żorskie Muzeum Ognia!

Zajmujący się architekturą i projektowaniem portal Contemporist.com stworzył listę 13 architektonicznie zachwycających muzeów z całego świata. Wśród budynków wyróżnionych przez fachowców znalazły się m.in. Muzeum Róży w Pekinie, Len Lye Centre w Nowej Zelandii i muzeum sztuki The Broad w Los Angeles. W tym zaszczytnym gronie jest też jeden reprezentant Polski – to Muzeum Ognia w Żorach! Duże wrażenie na ekspertach zrobiła bryła obiektu, nawiązująca do ognia, który nierozerwalnie łączy się z historią miasta.

Wszystkie wyróżnione obiekty można obejrzeć klikając w link.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Jacek

    Zdjęcie pustego parkingu wiele mówi

  • Eden

    Super. Muzeum jest piekne. Tylko szkoda ze przynosi straty

  • j-23

    Dno i kilometr mułu ! Powinni winni odpowiadać za utopienie tylu pieniędzy podatników ! To złodziejstwo w biały dzień ! ...jak można w taki sposób marnować pieniądze.Urzędnicy powinni materialnie odpowiadać za swoje decyzje,może wtedy nie dochodziłoby do takich sytuacji.W kraju gdzie brakuje na służbę zdrowia,szkoły,żłobki,opiekę socjalną wywala się pieniądze na takie inwestycje.Żenada. 9,5 miliona zł! ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.