Wiadomości z Żor

Miarka Szkołą Dialogu

  • Dodano: 2015-10-15 14:00

"Miarka" to bez dwóch zdań szkoła stawiająca na dialog. Właśnie dlatego uczniowie I LO przystąpili do ogólnopolskiego projektu "Szkoła dla Dialogu", który jest organizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami.

Do projektu przystąpiła klasa prawna. "Miarkowicze" mają być z czego dumni, bowiem tym samym weszli do grona 20-tki szkół, które wybrane zostały spośród placówek w całej Polsce. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło MEN.

Projekt ten ma na celu  poszerzenie wiedzy jego uczestników na temat obecności Żydów w Polsce. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej uczniowie będą mieli okazję poznać wielowiekową historię współżycia Żydów i Polaków, wkładu Żydów w rozwój społeczny, gospodarczy oraz kulturalny.

Zadaniem uczniów z "Miarki" będzie odkrywanie historii przedwojennej grupy ludności żydowskiej mieszkającej w Żorach, jak i upamiętnienie jej wkładu w rozwój naszego miasta. W ramach projektu mają zostać przygotowane - sondaż opinii publicznej, wycieczka, również mini spektakl oraz lekcje dla uczniów innych szkół żorskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.