Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Kierowco wymień opony na zimowe!

  • Dodano: 2017-11-27 08:15, aktualizacja: 2017-11-25 11:35

Pierwsze przymrozki już za nami, a przed nami kolejne miesiące oszronionych i mokrych jezdni. Dlatego już dziś policjanci przypominają o przygotowaniu się do zimy i wymianie opon letnich na zimowe.

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nadchodzący zimowy okres wymaga szczególnych przygotowań pojazdu. Pozwoli to na bezpieczniejsze, a także bezawaryjne użytkowanie. Przygotowując się do jesienno – zimowych warunków warto też sprawdzić ustawienie świateł oraz hamulce

Pierwsze przymrozki już za nami, a przed nami kolejne miesiące oszronionych i mokrych jezdni. Dlatego już dziś przygotuj się do zimy i wymień opony z letnich na zimowe. Należy pamiętać, że spadek temperatury poniżej 7°C znacznie obniża własności opon letnich. Samochód jadący ośnieżoną drogą na letnich oponach z prędkością 50 km/h, ma drogę hamowania o 23 m dłuższą, niż ten sam pojazd wyposażony w opony zimowe.

Przed zimą warto też sprawdzić poziom wszystkich płynów w aucie i sprawność hamulców. Ważne jest też sprawdzenie świateł, które przy złym ustawieniu mogą oślepiać innych kierujących i ograniczać widoczność właścicielom pojazdów. Apelujemy też o dokładne oczyszczanie szyb ze szrony, a zimą ze śniegu.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.