Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Europejskie Dni Dziedzictwa także w Żorach

  • Dodano: 2017-09-08 08:30, aktualizacja: 2017-09-08 08:55

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o historycznym krajobrazie naszego miasta, posłuchać interesujących anegdot i faktów o różnych miejscach i budynkach oraz poznać wiele ciekawych postaci to zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Żorach!

Przez dwa najbliższe weekendy, 9 i 10 oraz 16 i 17 września odbędzie się cykl spotkań w ramach dorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, największego w Europie projektu społeczno – edukacyjnego promującego zabytki.

Najbliższy wykład odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 16.00. Poświęcony będzie wybranym żorskim obiektom architektonicznym o wyjątkowym znaczeniu historycznym i społecznym dla życia miasta.  Poprowadzą go wspólnie pracownicy Muzeum – Jacek Struczyk i Tomasz Górecki. W treść wykładu włączone zostaną także anegdoty związane z najciekawszymi budynkami, omówienia muzealiów i relacje dotyczące współczesnych zmian w historycznym krajobrazie Żor.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Z kolei dzień później, w niedzielę 10 września, także o godzinie 16.00 rozpocznie się wykład pt. „Polacy w krajobrazie  światowego dziedzictwa” . Tomasz Górecki z Muzeum Miejskiego w Żorach przedstawi wybrane sylwetki Polaków ich dorobek w poznawaniu kultur świata, który przyczynił się z kolei do tego, że oni sami, ich nazwiska zapisały się w obcym krajobrazie kulturowym.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.