Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Działkowcy będą mieli gdzie parkować

  • Dodano: 2017-08-09 18:30

Wracamy do sprawy działkowiczów z ROD Jagódka, Wrzos i Wisienka, których nowa droga - obwodnica ulicy Okrężnej i łącznik z Jana Pawła II - pozbawiła parkingu. Żorski magistrat uspokaja, że miasto nie zapomina o użytkownikach ogródków działkowych i zapewni im miejsce do zostawiania swoich aut.

O nowej drodze pisaliśmy na początku sierpnia. Niestety inwestycja pozbawiła tutejszych działkowców dotychczasowego parkingu. Od kilku tygodni są oni zmuszeni zostawiać swoje samochody albo wzdłuż nowej ulicy, albo na prywatnym terenie. Zapytanie w tej kwestii skierowaliśmy do żorskiego magistratu.

Miasto nie zapomina o użytkownikach ogródków działkowych i zapewni im inne miejsce do zostawienia swoich samochodów. W ramach zadania inwestycyjnego pn. “Budowa i utwardzenie dróg w Żorach” zlecono firmie HLS System Łukasz Szulik utwardzenie kruszywem łamanym tłuczniowym (dolomit) placu z przeznaczeniem pod parkowanie samochodów osobowych dla działkowiczów. Utwardzony zostanie plac wzdłuż ogrodzenia ROD Wrzos - równolegle do krawędzi nowowybudowanej drogi - o powierzchni 425 m2 i wymiarach 8,5 x 50 metrów. Wjazd na stworzoną w ten sposób zatokę parkingową będzie możliwy od strony istniejącego wjazdu na teren ROD Wrzos - informuje Anna Ujma, doradca Prezydenta Miasta Żory

Oznacza to, w zależności od przyjętych rozwiązań, że w zatoczce będzie mogło zaparkować od 16 - 20 pojazdów (przyjmując, że szerokość jednego miejsca parkingowego to około 2,5 metra).

Co na to sami zainteresowani?

Bardzo cieszy mnie ta informacja, w końcu będę miała gdzie zostawić samochód. W weekendy może być co prawda trochę ciasno, ale będzie to parking porównywalny do tego wcześniejszego - ocenia mieszkanka Żor i właściciela ogródka działkowego

Prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu, a zakończyć do 31 sierpnia. 

Jak Wy oceniacie to rozwiązanie?

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.