Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Były żorski radny popiera "walkę z kanaliami"

  • Dodano: 2017-07-27 07:45, aktualizacja: 2017-07-27 23:39

Ostatnie polityczne wydarzenia wzbudziły ogromne emocje również w Żorach. Tymczasem były żorski radny Dariusz Domański, który obecnie jest śląskim wicekuratorem oświaty, opublikował kontrowersyjny wpis w Internecie. W mediach zawrzało.

Podobnie jak w wielu innych miastach Polski, również w Żorach niektórzy mieszkańcy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec nowej reformy sądownictwa. Poza protestami przed budynkiem sądu można także zobaczyć wiele skrajnych opinii w Internecie. Obecną sytuację postanowił skomentować także Dariusz Domański, który był nauczycielem historii w I LO im. Karola Miarki oraz radnym w Żorach do maja 2016 roku kiedy to został wicekuratorem oświaty na Śląsku.

"Panie Jarosławie, naród jest z Panem i walczy z kanaliami" – taki post można zobaczyć na facebooku Dariusza Domańskiego.

Wpis polityka wywołał wiele komentarzy. Domański użył obraźliwego sformułowania "walczyć z kanaliami" w odniesieniu do protestujących w sprawie reformy sądownictwa. Jednak czy wypada używać takich określeń niezależnie od swoich opinii? Czy stanowisko, które pełni Dariusz Domański, pozwala na tak głośne wyrażanie poglądów politycznych, w dodatku w ostrych słowach?

Na chwilę obecną kuratorium śląskie nie komentuje tej sprawy. Pomijając wszystkie polityczne przekonania warto jednak zastanowić się nad formą wyrażania zarówno swojego sprzeciwu, jak i poparcia. A jak Wy oceniacie tą sytuację?

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.