Wiadomości z Żor

Będą reanimować zamiast płacić

  • Dodano: 2013-07-02 10:30
W najbliższą środę kierowcy, którzy na żorskich drogach zostaną zatrzymani za naruszenie przepisów w ruchu drogowym, będą mogli zamiast mandatu za popełnione wykroczenie wziąć udział w instruktażowej lekcji udzielania pierwszej pomocy.
 
Podczas "Wakacyjnego Dnia Bezpieczeństwa na Drogach" organizowanego przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej na uczestników będzie czekało wiele atrakcji.
 
Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Żorach, po raz trzeci z rzędu, na terenie miasta zorganizowana zostanie akcja profilaktyczna poświęcona bezpieczeństwu na drogach. Tradycyjnie udział w niej wezmą ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, którzy w zamian za niezapłacony mandat będą instruowali kierowców i pasażerów jak udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Współorganizatorem tegorocznego przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Żorach.
 
Impreza odbędzie się 3 lipca br, na parkingach zlokalizowanych w rejonie skrzyżowania Al.Jana Pawła II z Al.Zjednoczonej Europy. Od godziny 10.00 organizatorzy zapraszają zainteresowanych do odwiedzania ich stoisk, na których będą odbywały się pokazy wyposażenia służb biorących udział w przedsięwzięciu. Na miejscu pojawi się również ruchome miasteczko ruchu drogowego i szereg innych atrakcji. W tym samym czasie policjanci drogówki prowadzący kontrole na drogach będą zachęcali sprawców wykroczeń do alternatywnego udziału w inicjatywie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.